Naszym celem jest wychowanie szczęśliwego, samodzielnego, wierzącego we własne siły i przekonanego o własnej wartości człowieka.

niepubliczne przedszkole Montessori różowa wieża

"Pomóż mi zrobić to samemu" i "Daj mi czas" to podstawowe zasady koncepcji pedagogicznej dr Marii Montessori stanowiące motto przewodnie naszej pracy.

Jesteśmy kameralną placówką liczącą jedną grupę przedszkolną. Zgodnie z założeniami metody Montessori pracujemy w grupie mieszanej wiekowo, która obejmuje dzieci od 2,5 do 6 lat. Dzieci, prezentując różny poziom umiejętności czy dojrzałości, uczą się czerpać od siebie nawzajem, bez obawy, że zostaną przyrównane do kolegów, którzy są na innym etapie gotowości do przyswojenia danej treści.

co nas wyróżnia?

Pedagogika

Nasze przedszkole pracuje według wytycznych pedagogiki dr Marii Montessori. Jest to metoda skoncentrowana na dziecku i jego potrzebach, odpowiada  naturalnej  dziecięcej  potrzebie uczenia się poprzez doświadczanie, obserwacje, powtarzanie, odkrywanie i interakcje z rzeczywistym otoczeniem. Wierzymy, że metoda Montessori daje dzieciom możliwość całościowego, harmonijnego rozwoju i wykorzystania ich naturalnego potencjału.
W naszej placówce nie tworzymy z góry utrwalonego systemu wychowawczo-dydaktycznego, ale obserwujemy i podążamy za dzieckiem, aby zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju.  Dążymy do tego, aby dzieci czerpały radość z procesu uczenia i odkrywania świata własnymi siłami.
Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego opierając się na programie Marii Montessori. Program realizowany jest w pełni wyposażonej pracowni montessoriańskiej. Pracownia obejmuje 5 działów tematycznych:

• Życie codzienne
• Sensoryka
• Matematyka
• Język
• Kultura

Otoczenie

"Stosunek dziecka i dorosłego do otoczenia różnią się. Dziecko chłonie swoje otoczenie: rzeczy, które widzi nie zostają tylko zapamiętane, stają się częścią jego duszy. Cały świat, który go otacza, wszystko to co w nim widzi czy słyszy, staje się jego częścią." M. Montessori.
W naszym przedszkolu nie znajdziecie plastikowych zabawek. Zostały one zastąpione estetycznymi, starannie dobranymi pomocami rozwojowymi stworzonymi przez dr Montessori oraz pomocami inspirowanymi metodą, które mają na celu odpowiedzieć na aktualne zainteresowania dzieci.
Cała przestrzeń przedszkolna zaprojektowaliśmy tak, żeby stworzyć jak najlepsze warunki sprzyjające koncentracji dziecka. Nie znajdziecie u nas krzyczących gazetek ściennych oraz mnogości wzorów i kolorów.  Postawiliśmy na proste formy, jasne kolory i naturalne materiały. Zadbaliśmy o to, aby wyeksponować nasz materiał tak, by był on najważniejszą częścią otoczenia.

Ramowy plan dnia

7:00 – 8:00 świetlica

8:00 - 9:00 schodzenie się dzieci, swobodne rozmowy i aktywności dzieci, zaaklimatyzowanie się w nowym dniu, czynności organizacyjne, przygotowywanie śniadania

9:00 - 11:45 praca własna z materiałem Montessori (I praca własna), dostęp do stolika śniadaniowego (8:00- 10:30), zajęcia w kręgu- realizacja tematu z miesięcznego planu pracy, zabawy w kręgu itp.

11:45 -12:00 zupa

12:00 -13:15 wyjście na spacer

13:15 -13:45 drugie danie

13:45 -14:15 krąg w języku niemieckim

14:15 -14:45 odpoczynek- możliwość drzemki, wspólne czytanie książek

14:45 -16:00 II praca własna z materiałem Montessori, podwieczorek, zajęcia na zewnątrz

16:00 -17:00 świetlica

kontakt